Ekskluzywne rzeźby do salonu i pokoju dziennego
Rzeźba to jeden z działów sztuki...
Mandala to nie tylko modny, stylowy i piękny element wnętrza. To także bardzo skuteczny sposób na aktywizację energii witalnej w domu i stworzenie w nim bardziej harmonijnej i komfortowej atmosfery, do której będziesz chciał wracać. Do wnętrz stosuje się mandale z różnych materiałów.
Możesz kupić gotową mandalę. Powinna być wybierana zgodnie z jej semantycznym znaczeniem i doznaniami - musi ci się podobać i wywoływać przyjemne emocje. Możesz też samodzielnie wykonać mandalę. Wykonać ją można z różnorodnych materiałów. Możesz też zamówić mandalę u artysty lub rzemieślnika, który wykona ją/narysuje specjalnie na twoje życzenie.
Jeśli zdecydujesz się samodzielnie stworzyć mandalę do swojego domu, zacznij od zamknięcia oczu i skupienia się na myślach o niej. Zwróć uwagę na kolory, obrazy i doznania, które pojawiają się przed tobą. Poczuj je, żyj nimi. Jeśli nie podobają ci się emocje, których doświadczasz w tym samym czasie, zmień je na jaśniejsze, bogatsze i radośniejsze. Duża mandala na ścianę powinna być odzwierciedleniem ciebie. Wyobraź sobie wszystko, co cię otacza, każdą najmniejszą rzecz. I w tym stanie zacznij tworzyć swoją mandalę. Pamiętaj, że duża mandala na ścianę może być wykonana z dowolnych materiałów.
po pierwsze, istnieje wiele różnych mandali (jantry, śrijantry, mandale światła, mandale kalaczakry, mandale sukcesu, dobrobytu itp.). Po drugie mandale są wykonane z różnych materiałów, nie tylko malowane na płótnie czy na ścianie. Mandala na ścianę drewniana to tylko jedna z opcji. Te mogą być wykonane też z nici, piasku, kwiatów, szkła i innych materiałów;
Możesz zamówić gotową mandalę od artysty lub kupić ją w sklepach z towarami orientalnymi, możesz ją znaleźć w Internecie i samodzielnie narysować według gotowego modelu lub całkowicie stworzyć własną mandalę. Warto wybrać mandalę zgodnie z jej znaczeniem semantycznym, zgodnie z zewnętrznym pięknem (musi ci się to zdecydowanie podobać) i zgodnie z twoimi uczuciami, uczuciami (mandala powinna wywoływać przyjemne emocje).
Gdzie powinna znaleźć się mandala na ścianę drewniana? Najlepsze miejsce na mandalę to te, które najczęściej odwiedzasz na co dzień (sypialnia, korytarz, gabinet). Jeśli mandala jest osobista, warto powiesić ją tam, gdzie goście najmniej ją widzą.
Czym jest mandala i jak z niej korzystać? Pojawienie się słynnego ezoterycznego symbolu jest nierozerwalnie związane z narodzinami buddyzmu. Przemierzając kraje Azji, głosząc cztery szlachetne prawdy, duchowy nauczyciel i podążający za nim mnisi pozostawili po sobie wizerunki pierwszych mandali. Zostały one wykonane z różnorodnych materiałów: na ścianach, ubraniach, na skórze lub wyłożonych piaskiem i ziarnem na wolnym powietrzu, co bezpośrednio odzwierciedla ideę buddyzmu, że nic na tym świecie nie trwa wiecznie.
Każda mandala na ścianę ze sznurka składa się z zewnętrznego koła (Wszechświat), wpisanego weń kwadratu (życie ludzkie, odzwierciedla świat ziemski) oraz wewnętrznego koła (siedlisko duchów). Zakres zastosowania mandali jest wielopłaszczyznowy: służą one do ceremonii religijnych, ochrony przed złymi duchami, poznania niewidzialnego świata oraz jako element wystroju.
Buddyści wierzą, że dobrze wykonana mandala na ścianę ze sznurka może pobudzić człowieka do pozytywnych emocji, dodać sił, a także jest aktywnie wykorzystywana w psychoterapii do redukcji stresu, zwiększenia koncentracji i harmonii z uczuciami.
Kolor jest tym, co wypełnia mandalę życiem, nasyca energią. W psychologii często sugeruje się pokolorowanie mandali, może wiele powiedzieć o osobie. W wersji klasycznej, według hinduizmu, istnieje tylko siedem głównych kolorów odpowiadających siedmiu czakrom.
Mandala nie jest prostym symetrycznym wzorem, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka, ale złożonym i przemyślanym projektem, w którym każdej linii i punktowi nadano określone znaczenie. Zgodnie z kanonem mandala na płótnie ma następujące formy i symbole: Koło - harmonia, nieskończoność, jedność. Trójkąt - celowość, wytrzymałość, siła woli. Trójkąt z górą w dół - niezdecydowanie, sztywność, niezadowolenie. Spirala jest symbolem niekończącego się ruchu i zmian. Odzwierciedla całą istotę życia z zyskami i stratami. Faliste linie - doświadczenia i niepokój. Kiedy mandal na płótnie ma oko lub źrenicę, to są one symbolem „wszystkowidzącego oka”, posiadania ukrytej wiedzy, niedostępnej dla innych.
Czytanie wymaga ciszy, spokoju i skupienia. Podpowiemy wam, jak w prosty sposób urządzić kącik...
Czytaj więcejJesienny klimat pasuje do wnętrz o różnej stylistyce – od minimalizmu po klasykę. A...
Czytaj więcejKażdy z nas od czasu do czasu potrzebuje zwolnić, posłuchać siebie, zrelaksować się i...
Czytaj więcejRzeźba to jeden z działów sztuki...
Okazji do wręczania prezentów jest całe...
Komoda to mebel, który ma długą historię...
Komentarze (0)
Zostaw komentarz