loader
Porady aranżacyjne

Nowoczesna sypialnia z lamelami - jak to połączyć?

Lamele to nowoczesny sposób aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak sypialnia, bez względu na jej wielkość.

Nowoczesna sypialnia z lamelami – zasady projektowania

Komfort w sypialni tworzą małe rzeczy, z których każda powinna mieć funkcjonalny charakter. Przydatne wskazówki projektantów pomogą ci uniknąć typowych błędów popełnianych przy projektowaniu sypialni.

Nowoczesna sypialnia z lamelami to miejsce, gdzie możemy odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień, dlatego planując zakup mebli, opraw oświetleniowych i tekstyliów trzeba wziąć pod uwagę każdy najdrobniejszy szczegół. Obowiązuje zasada - im mniej jasnych szczegółów w sypialni, tym bardziej komfortowy będzie odpoczynek. Jednocześnie niemałe znaczenie ma paleta kolorystyczna dekoracji ściennej i wykładziny podłogowej. Do sypialni lepiej wybrać pastelowe kolory i naturalne materiały, doskonałym rozwiązaniem będzie deska parkietowa lub laminat. Coraz częściej pomysłem przy projektowaniu jest też nowoczesna sypialnia z lamelami.

Dekorując sypialnię, wskazane jest użycie naturalnych materiałów. Musisz przestrzegać „złotej zasady” projektantów - minimum jasnych detali i maksymalna ilość naturalnych tekstur.

Lamele za łóżkiem w sypialni - układ i dobór mebli

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Najczęściej wezgłowie łóżka przylega do ściany, ale w nowoczesnym stylu dopuszczalne są różne opcje aranżacji. W małych, wąskich pokojach łóżko można umieścić w rogu, aby zaoszczędzić przestrzeń. Niemniej lamele za łóżkiem w sypialni zawsze wyglądają korzystnie jako element projektu i dekoracji.

Głównymi meblami w sypialni jest też szafa lub garderoba. Jeśli wolna przestrzeń w pokoju jest mniejsza niż 3 metry kwadratowe, bardziej odpowiednia jest wbudowana szafa. Komoda często łączy w sobie przestrzeń do przechowywania z toaletką. A wykonanie komód z połączenia różnych materiałów i odcieni sprawi, że elementy mebli będą uzupełnieniem wnętrz lub akcentem wystroju lokalu. Jeśli zdecydowałeś się na lamele za łóżkiem w sypialni, to zadbaj, aby komódka była wykonana w podobnej tonacji. Szafki nocne, stylowe i wygodne, służą do przechowywania drobiazgów - fotografii, zegarków i innych akcesoriów. Stoliki nocne najczęściej wykonuje się z drewna, płyty MDF i płyty wiórowej.

Nowoczesna sypialnia z lamelami

Funkcjonalna sypialnia z lamelami drewnianymi

Chcesz nadać przestrzeni indywidualny charakter? Instalacje z listew gwarantują nowoczesny wygląd i są łatwe do samodzielnego montażu. Sypialnia z lamelami drewnianymi to nie tylko styl, ale też dekoracja, która posłuży ci latami. Najczęściej pojedyncze listwy wycinane są z płyty MDF. Materiał ten zapewnia precyzyjne, proste wykończenie, które nie wypacza się ani nie pęka jak lite drewno. Autentyczne piękno materiału można zachować dzięki drewnianemu fornirowi pokrywającemu przednią powierzchnię listew. Naturalne cechy – takie jak zmienność tonów i wzory słojów – sprawiają, że ściana nie wydaje się płaska, a kształt 3D wizualnie powiększa przestrzeń.

Układ liniowy pomoże zwiększyć efekt wizualny podczas podziału pomieszczenia na strefy. Z kolei ukośna konstrukcja wykonana z wodoodpornych listew z orzecha włoskiego przekształca białą ścianę w nowoczesny narożnik. Ukośne listwy, szerokie rozstawy i pionowa rama okalająca boki tworzą geometryczne tło, wprowadza głębię, jednocześnie uzupełniając wystrój.

Lamele i tapeta w sypialni – jak je połączyć?

Zmieniając odległość między odstępami między listwami, możesz sprawić, że małe przestrzenie będą wydawać się większe. Aby uzyskać dodatkową głębię, warto zastosować dwa uzupełniające się kolory – biały i szary, aby wydobyć ciepły odcień drewna – jako geometryczne tło dla listew. W ten sposób lamele i tapeta w sypialni wzajemnie się uzupełniają.

Pojedyncze listwy to świetny sposób na nadanie sypialni luksusowego charakteru. Zainstaluj je jako alternatywę dla tapicerowanego zagłówka, aby wizualnie wydzielić łóżko i nadać mu wyjątkowy charakter. Listwy są najczęściej dostępne w długościach od 2,4 m do 3 m. Można je zatem zainstalować na całej długości – od podłogi do sufitu.

Lamele i tapeta w sypialni doskonale sprawdzają się jednakowo w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Można też ułożyć pojedyncze listwy z małymi odstępami, aby kolor ściany prześwitywał zza lameli. Listwy z szarego dębu tworzące zagłówek dodają ciepła monochromatycznej kolorystyce, wprowadzając do sypialni przytulną, zachęcającą atmosferę. Alternatywnie możesz stworzyć indywidualne panele, nakładając drewniane listwy na arkusze filcu przed montażem na ścianie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz