Ekskluzywne rzeźby do salonu i pokoju dziennego
Rzeźba to jeden z działów sztuki...
Lampa stołowa to obowiązkowy element dekoracyjny, bez którego nie może się obejść ani w domu, ani w biurze. Może pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną.
Ich zaletami są mobilność, różnorodność kolorów i kształtów, możliwość skupienia światła na danej powierzchni oraz uniwersalność. Lampy te mogą różnić się przeznaczeniem, rodzajem mocowania oraz rodzajem źródła światła, czyli mocą i charakterem samej żarówki.
Stylowe lampy stołowe do salonu często służą nam jako urządzenie do pracy czy czytania. Lampy biurowe tworzą komfortową atmosferę, oświetlając miejsce pracy miękkim, przyćmionym światłem. Uzupełniają główne światło emitowane przez lampę sufitową. Dlatego lampom biurowym stawiane są specjalne wymagania przede wszystkim pod względem intensywności oświetlenia. Średnio wartość ta wynosi 300-500 luksów, co odpowiada 40-watowej żarówce. Jeśli jednak masz duże biurko, będziesz potrzebować jaśniejszej żarówki.
Na jakość światła wpływa nie tylko jasność, ale także cechy konstrukcyjne urządzenia - klosz, materiał produkcyjny. Stylowe lampy stołowe do salonu powinny mieć abażur w kształcie stożka. Lampy biurowe charakteryzują się prostym designem i dyskretną kolorystyką.
Dużo ciekawsze są eleganckie lampy stołowe, które mają za zadanie nie tylko zapewnić dodatkowe oświetlenie, ale także ozdobić wnętrze. I tutaj również ważne jest, aby zrozumieć, jaką funkcję będzie pełnić lampa: czy będzie jedynie źródłem lokalnego oświetlenia, czy też częścią kompozycji projektowej i stanowić element wnętrza. Dodatkowo lampy dzielimy także ze względu na sposób montażu:
Wreszcie ostatnim kryterium jest rodzaj żarówki, a co za tym idzie jakość i intensywność światła. Do wyboru pozostają:
Wszystkie lampki nocne dekoracyjne muszą oprócz mocy wskazywać siłę strumienia świetlnego mierzoną w lumenach, pokazywać ile światła emituje na metr kwadratowy powierzchni, a także stopień ochrony przed kurzem i wilgocią. Wskaźnik ten jest oznaczony jako IP i obok niego znajdują się dwie cyfry, z których pierwsza wskazuje poziom ochrony przed kurzem (od 0 do 6), druga przed wilgocią (od 0 do 8). Im wyższa liczba, tym wyższa ochrona.
Jeśli naszym zadaniem jest zakup lampy do pracy, to oprócz wspomnianych już wymagań dotyczących natężenia oświetlenia, równie ważną cechą jest współczynnik oddawania barw, czyli to jak dalece światło jest przyjazne dla oczu.
Najlepiej wybierać nowoczesne lampy na komodę, które emitują światło neutralne lub chłodne – orzeźwiają i wprawiają w nastrój do pracy. Z kolei, jeśli mają to być nowoczesne lampy na komodę do sypialni, decyduj się na ciepłe światło - relaksuje.
Im większa powierzchnia, tym jaśniejsza powinna być żarówka. Optymalna moc lampy stołowej wynosi 60 W dla żarówki, 15-16 W dla świetlówki, 8-10 W dla lampy LED. Lampa LED jest idealna pod każdym względem. Emituje odpowiednie światło, nie nagrzewa się i nie przepala.
Kupujesz mieszkanie z antresolą, a może postanawiasz ją zbudować we własnym domu, ale mnie...
Czytaj więcejTwoje mieszkanie jest mało funkcjonalne i zastanawiasz się, co z tym zrobić? Twoje dzieci...
Czytaj więcejW aranżacji wnętrz wykorzystywane są różne style, jednym z tych, który cieszy się ogromna...
Czytaj więcejRzeźba to jeden z działów sztuki...
Okazji do wręczania prezentów jest całe...
Komoda to mebel, który ma długą historię...
Komentarze (0)
Zostaw komentarz